+A A-


Miyop (miyopi), hipermetrop , astigmat veya Presbiyopi, gibi refraktif bir sorun oluşuyorsa Refraktif Cerrahi iledüzeltme veya daha iyi görmek için bir yöntemdir. Göz yeteneği kornea yeniden şekillendirmek veya düzeltmek için çeşitli cerrahi işlemler vardır. Göz içine bir lens implantasyonu ise başka bir yöntemdir. En çok gerçekleştirilen Refraktif Cerrahi LASIK lazer destekli, kornea’yı yeniden şekillendirmek için bir lazer türüdür.

Miyop, belirli Refraktif Cerrahi teknikleri arasında göze odaklanarak çok dik bir kornea eğriliğini azaltılabilir. Daha uzun göz veya kornea eğrisi, retinanın önünde odaklı görüntüler için veya doğrudan ameliyatı takiben retina üzerine yakın itilir.

Hipermetrop, dik bir kornea gözün odaklama gücü artırmak için Refraktif Cerrahi gerekmektedir. Kısa göz veya düz kornea, retina ötesinde odaklı görüntüleri ameliyattan sonra daha yakın ya da doğrudan retina üzerine çekilmiş olacaktır.

Astigmat için ise, pürüzsüz ve simetrik bir düzensiz kornea bölümlerini yeniden şekillendirmek amacıyla Refraktif Cerrahi teknikleri kullanılır.

Refraktif Cerrahi İçin:Gözlük veya lens bağımlılığını azaltmak istediğiniz de sizin için bir seçenek olabilir. İlk önce muayene gereklidir. Cerrahi bir yöntem gerekli ise Medicana Gözün Uzman Doktorlarına başvurabilir, muayene olabilirsiniz.